uwaga obywatelska – dot.sytuacji PKP i og.

przez admin

ZZKŚl. otrzymuje wiele e-mali wspierających nasze działania – oto jeden z nich :

” marekint ” -Podobno pensja prezesa PKP wzrosła o kilkadziesiąt tysięcy złotych – jeśli tak, to w takim układzie obcinanie symbolicznych ulg kolejarzom jest zwykłą grandą. Związkowcy i kolejarze mają 200 % racji !!
To przecież przez tego rodzaju nadużycia  dysponentów czy decydentów (oszukiwanie ludzi i w rezultacie niewyobrażalne zróżnicowanie ekonomiczne i inne) stały się chyba główną przyczyną wszystkiego złego, co w kraju jest – braku zaufania, szerzenia biedy, wyjazdów, fatalnych podziałów między ludżmi  (zamiast się z czasem zbliżać – ludzie oddalają się coraz bardziej od siebie.. – to jest ilustracja, ostateczny skutek tej grandy – gdy ludzie coraz bardziej zostają sami.. )
W warunkach wolności zamiast dobra ogólnego wygrywa granda – egoizm, wykorzystywanie, tolerowanie manipulacji i oszustw.
Tzw układ władzy – mimo może wcześniejszych intencji – zawiódł totalnie – robi się już niedobrze słuchając jej „przedstawicieli”; nie lepiej z „ustawodawczą” (po odzyskaniu niepodległości sądziłem, że posłom wystarczy średnia krajowa plus zwrot kosztów własnych – a nie po kilkudziesiąt tysięcy, jak zdaje się ostatnio. Ciąg dalszy grandy – żeby nie nazwać tego ostrzej.