FIASKO ROZMÓW OSTATNIEJ SZANSY !

przez admin
Musimy twardo odpowiedzieć na pytanie, jaka jest cena godności kolejarza i pracownika

Strajk ostrzegawczy na kolei, 25.01.2013, godzina 7.00-9.00

Koleżanki i koledzy Kolejarze – dziś każdy z nas boi się o swoją przyszłość, o możliwość utrzymania rodziny, ale musimy już twardo odpowiedzieć na pytanie, jaka jest cena godności kolejarza i pracownika.

Jak długo można znosić nieustanne ataki na kolejarzy ze strony pracodawców, którzy nie dbają jednocześnie o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w przewozach?.

To nie jest walka o bilety na I klasę-jak przedstawia to stron rządowa próbując nastawić przeciw kolejarzom opinię publiczną. To nasza walka o godność zawodu kolejarza i przeciwko odbieraniu ostatnich branżowych uprawnień . Odbiera się nam bowiem narzędzie stosowane w codziennej trudnej pracy, do której należą także podróże pociągami .

W tych dniach cała Polska patrzy jak z problemami dotkliwymi dla całego świata pracy poradzą sobie kolejarze. Dziś pracownicy wielu innych zakładów mają nadzieję, że swoim protestem kolejarze dokonają wyłomu w coraz bardziej opresyjnym systemie zatrudnienia. Że powstrzymają plagę umów śmieciowych oraz zatrudniania za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej.  Że ograniczą  zmuszanie do pracy za coraz mniejsze pieniądze w wyprzedawanych lub upadających przedsiębiorstwach kolejowych.

Do czego prowadzi polityka obniżania za wszelką cenę kosztów pracowniczych udowodniła niedawna kompromitacja Kolei Śląskich. Decyzje niekompetentnych urzędników sprawiły, że najpierw setki kolejarzy straciły pracę i pewność zatrudnienia, a następnie tysiące pasażerów marzło na peronach bezskutecznie oczekując na pociąg. W ten kompromitujący sposób dowiedziono, że na kolei nie ma dróg na skróty.

Próbuje się wmówić kolejarzom, że ten protest jest szkodliwy i nieodpowiedzialny, bo prowadzony w mroźne dni.  Nie jest to jednak wina kolejarzy.  To pracodawcy przedłużali w nieskończoność rozmowy o sposobie realizacji uprawnień w roku bieżącym. W styczniu doprowadzili do sytuacji, w której trzeba było powiedzieć „dość” próbom okradania pracowników. Dzisiejszy strajk ostrzegawczy to także działanie dla dobra przyszłych pokoleń, aby odzyskały nadzieję na stabilność i pewność zatrudnienia we własnym kraju, a nie na „zmywaku” w obcych krajach.

Komitet Protestacyjno-Strajkowy Kolejarzy