PKP Intrercity gotowe świadczyć ulgi dla kolejarzy w 2012 roku!

przez admin

Podczas trwania spotkania negocjacyjnego nad Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy, którego ciąg dalszy został wyznaczony na 6 października br., Zarząd spółki PKP Intercity przesłał do wiadomości Federacji ZZP PKP pismo skierowane przez siebie do Związku Pracodawców Kolejowych, o treści następującej:

– w związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami dotyczącymi zasad obowiązywania uprawnień do ulgowych świadczeń przejazdowych na rok 2012 dla pracowników, emerytów i rencistów kolejowych oraz członków ich rodzin, w świetle dyskusji na temat Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy, Zarząd „PKP Intercity” S.A. wyraża możliwość ponownego przeanalizowania zagadnienia i utrzymania na dotychczasowych zasadach (z 2011r.) uprawnień do ulg przejazdowych.

Oznacza to, iż obie największe spółki przewozów pasażerskich w Polsce zmieniły swoje wcześniejsze stanowiska i wydaje się, że poza oporem Związku Pracodawców Kolejowych nic już nie stoi na przeszkodzie, by uprawnienia do ulgowych świadczeń przejazdowych na obecnych zasadach obowiązywały przynajmniej do końca przyszłego roku, tj. 31 grudnia 2012 roku.

Do pobrania:

Z poważaniem, / Best regards,
PIOTR STRĘBSKI