INFORMACJA DLA CZŁONKÓW ZWIĄZKU ZAWODOWEGO KOLEJARZY ŚLĄSKICH PRZY KOMENDZIE SOK

przez admin

     Katowice, dn. 20.12.2010 r.

 

 

INFORMACJA

DLA CZŁONKÓW ZWIĄZKU ZAWODOWEGO KOLEJARZY ŚLĄSKICH

PRZY KOMENDZIE SOK

 

         Zarząd Zakładowego Związku Zawodowego Kolejarzy Śląskich przy PKP PLK S.A. Komenda Straży Ochrony Kolei informuje, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy nieujęcia podczas akcji awansowej przez pracodawcę wzrostu pochodnej w  premii, co jest ewidentnym niewypełnieniem polecenia Zarządu PKP PLK S.A. zapisanego w Uchwale 128, zarząd wstrzymuje wypłaty innych świadczeń niż statutowe i na działalność związkową. Celem jest zabezpieczenie funduszy na obsługę prawną związaną z zakładaniem spraw w Sądach Pracy o wypłatę pełnej akcji awansowej pracownikom Straży Ochrony Kolei.

         Prezydium Zarządu Głównego podjęło dziś uchwałę, iż w razie dalszego unikania przez pracodawcę wypłacania zwiększonych premii o procentową wartość kwietniowego wzrostu wynagrodzeń, to od miesiąca stycznia 2011 r. w imieniu członków Związku Zawodowego Kolejarzy Śląskich przy PKP PLK S.A. Komenda Straży Ochrony Kolei będziemy składać stosowne pozwy w Sądach Pracy w celu wyegzekwowania pełnej akcji awansowej i jej wypłacenia z wyrównaniem od miesiąca wprowadzenia podwyżek.

         Jeżeli pracodawca do końca roku, wypłaci zaległości pracownikom i Zarząd nie będzie musiał podejmować wobec pracodawcy innych kroków prawnych, Zarząd wypłaci świadczenie świąteczne na święta Wielkanocne.

         W związku z powyższym prosimy naszych członków związku o wyrozumiałość, gdyż za nasze składki możemy – sądownie przy pomocy prawników- uzyskać znacznie wyższe wynagrodzenie dla Was. (Za 2010 rok pracodawca nie wypłacił nam już ok. 990 tyś. zł w pochodnej jaką jest premia.) 

                            Przewodniczący Robert Sobota