Euromanifestacja, Wrocław, 17 września 2011

przez admin

KOLEŻANKI I KOLEDZY !

Dziękuję bardzo za liczny udział w Euromanifestacji .

Przewodniczący ZG ZZKŚl. – Jan Lalik

 

 

alt17 września ulicami Wrocławia, gdzie obradowali ministrowie finansów UE, przeszła pierwsza w Polce Euromanifestacja związkowców z całej Europy z Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Wzięło w niej udział również tysiące związkowców z reprezentujących organizacje zrzeszone w Forum Związków Zawodowych.
Uczestnicy już od południa gromadzili się na terenach Parku Olimpijskiego, żeby przejść ulicami Wrocławia na Rynek Główny. Według organizatorów liczba mnanifestantów wyniosła ok. 50 tys. W pochodzie pod sztandarami Forum szli przedstawiciele organizacji członkowskich Forum.
Demonstracja odbyła się pod hasłami: „Tak dla europejskiej solidarności” „Tak dla miejsc pracy i praw pracowniczych” i „Nie dla polityki cięć”.
alt
Przewodniczący FZZ przemawiając na Rynku Głównym podkreślił, że pomimo iż FZZ nie jest członkiem EKZZ to postanowiło uczestniczyć w Euromanifestacji, żeby pokazać że wszystkie reprezentatywne centrale związkowe w Polsce w kwestii ochrony praw pracowniczych są razem.
altPowiedział, że związkowcy mają świadomość, że kryzys został spowodowany żądzą zysku finansjery miezynarodowej, a rachunek za ich nadmierne zyski muszą płacić zwykli ludzie. Płacą ten rachunek poprzez zwiększone bezrobocie i brak szans dla młodych.

Podkreślił, że dziś związkowcy chcą przypomnieć wszystkim rządzącym, że nie zgodzą się na to żeby płacić te koszty. Przewodniczący Chwałka powiedział, że ze względu na to że świat stał się globalną wioską, trzeba się przygotowywać do tego żeby działać we wspólnej Europie, co jest zapowiedzią, że FZZ podejmie działania mające na celu włączenie FZZ do rodziny EKZZ.

Paweł Maciąg

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęc z Euromanifestacji.

Źródło – FORUM ZZ