Życzenia

przez admin

Koleżanki i Koledzy.

Za kilka dni będziemy obchodzić święta Boże Narodzenia i celebrować pamiątkę tej magicznej nocy, w której na świat przyszedł Pan Jezus

Z pozoru była to zwykła noc. Księżyc na niebie świecił swoim blaskiem, a gwiazdy wtórowały mu zupełnie tak samo jak od zarania dziejów. No, może ta jedna gwiazda świeciła trochę inaczej niż zwykle. Śmielej? Mocniej? Jakby chciała coś przekazać……

W oddali widać było dogasające ogniska, przy których zasnęli strudzeni swoją pracą pasterze. Dlaczego dziś nie spali w stajence do której przychodzą zawsze po trudach swojej pracy ? Chyba czuli gdzieś wewnątrz serca, że dziś ich codzienne schronienie, będzie potrzebne Komuś innemu. Że właśnie tej nocy, w tej nędznej, ubogiej szopie wydarzy się coś wyjątkowego.

Nie przypuszczali jednak, że właśnie tam narodzi się Jezus.

Już wkrótce my również, zasiadając rodzinnie do wigilijnego stołu, będziemy obchodzić pamiątkę Bożego Narodzenia. Tradycja naszej organizacji związkowej nakazuje, aby przedtem jednak odrywając się od naszych codziennych, służbowych obowiązków, spędzić ten przedświąteczny czas razem.

Niech ta chwila pozwoli nam się wyciszyć, zapomnieć o trudach naszej pracy i wprowadzi nas w świąteczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Życzymy, aby choinka, która będzie zdobić wnętrza naszych domów, była źródłem światła oświetlającego nam naszą życiową drogę.

W wielu naszych rodzinach, Święta Bożego Narodzenia są czasem, w którym wielu z nas przemówi ludzkim głosem. To czas, w którym odzywają się do siebie najwięksi wrogowie, ale też skłóceni lub oddaleni od siebie od dłuższego czasu członkowie rodziny.

Dla tych kilku chwil szczerości i uwolnionego dobra ze strony drugiego człowieka warto przeżyć kolejne Święta, którym tradycyjnie towarzyszy atmosfera pokoju, jakiejś przenikającej serca ciszy i refleksji, które nie towarzyszą nam na co dzień. Warto, zatem przy rodzinnym stole wyłączyć telefony i telewizor.

Kochani… przyjmijcie od naszego zarządu moc serdecznych życzeń świątecznych. Niech przy świątecznym stole nie zabraknie miłości, spokoju, radości z rodzinnych spotkań.

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,

by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,

By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój,

a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.

By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,

by spokojna przerwa ukoiła złość,

a kolędowych śpiewów nie było dość!

A opłatek wigilijny niech będzie symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości, a łamanie się nim wyraża chęć bycia razem.

Renata Wicha