ZPK apeluje do przewoźników w sprawie ulg

przez admin

Związek Pracodawców Kolejowych zabiega, aby grono przewoźników realizujących uprawnienia do ulgowych przejazdów, na zasadach określonych w Porozumieniu określającym zakres, warunki i zasady ulgowych przejazdów pracowników, emerytów i rencistów, było jak najszersze.

W tym celu, 24 września, Krzysztof Mamiński, prezes zarządu Związku Pracodawców Kolejowych skierował pismo do Przewozów Regionalnych, Kolei Śląskich, Kolei Dolnośląskich, Kolei Wielkopolskich i Arrivy RP, będące próbą przekonania do przystąpienia do Porozumienia wszystkich przewoźników realizujących kolejowe przewozy pasażerskie, którzy dotychczas nie są jego stroną.

– Wyrażam nadzieję, iż mając na uwadze zarówno własny interes, jak również oczekiwania pracowników, emerytów i rencistów kolejowych, korzystających z przejazdów Państwa pociągami, dołączą Państwo do grona przewoźników realizujących ulgowe przejazdy na warunkach i zasadach określonych – napisał do przewoźników prezes Mamiński.

Do Porozumienia przystąpiły już Koleje Mazowieckie, PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, oraz Warszawska Kolej Dojazdowa.

Pismo Krzysztofa Mamińskiego, prezesa ZPK

 Źródło – Kurier Kolejowy