Samorządy nie zgodziły się na sprzedaż Przewozów Regionalnych

przez admin
Gazeta Wyborcza – 26-06-2010 06:48
Największy polski przewoźnik kolejowy przynajmniej na razie nie będzie wystawiony na sprzedaż. Jak informuje „Gazeta Prawna”, pomysł poparła tylko jedna trzecia udziałowców.

Jak pisała „Gazeta”, mazowiecki samorząd wyszedł z propozycją sprzedaży Przewozów Regionalnych. W piątek nad tym pomysłem głosowali wspólnicy. Za była tylko jedna trzecia wspólników.

Jak dowiedziała się „Gazeta”, nie było dużej dyskusji na ten temat. Opinie były podzielone, a część właścicieli w ogóle wstrzymała od głosu podczas głosowania, bo decyzja poszczególnych samorządów musi być poparta wcześniejszą uchwałą intencyjną poszczególnych sejmików.

<a href=’http://ad.ptwp.pl/delivery/ck.php?n=a8bebb3e&cb=%n’ target=’_blank’><img src=’http://ad.ptwp.pl/delivery/avw.php?zoneid=23&cb=%n&n=a8bebb3e&ct0=%c’ border=’0′ alt=” /></a>

Przedstawiciele samorządu mazowieckiego argumentowali, że sprzedaż PR jest najlepszym rozwiązaniem, bo spółce może grozić upadłość, a samorządy mają różne pomysły na jej funkcjonowanie, a przede wszystkim nie mają środków wystarczających na potrzeby całych Przewozów Regionalnych.