Podziel się dobrem….ono powróci…

przez admin

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. To czas dzielenia się dobrem.
Każdy z nas odczuwa, w jak ciężkich czasach przyszło nam żyć. Obecnie wszyscy jesteśmy świadkami, ale też uczestnikami największej kwarantanny w dziejach ludzkości. Stan zagrożenia epidemiologicznego i to co się z nim wiąże to dla nas nowa, stresująca sytuacja. Osoby mogące same zaspokoić swoją egzystencję, mogące wyjść z domu czy też zdrowe powinny być szczęśliwe. Są jednak tacy, którym nie jest pisana samodzielność, a ich los uzależniony jest od innych.

Mocno poruszeni byliśmy reportażem o pensjonariuszach Domów Pomocy Społecznej. Wzruszył nas los podopiecznych, ale i personelu. W reportażu przedstawiono między innymi marzenia mieszkańców przebywających w izolacji. A marzenia te były bardzo przyziemne i łapiące za serce, a polegały na tym, aby w tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia otrzymać drobne upominki, głównie słodyczy, bakalie, orzechy czy owoce.

Z inicjatywy naszego kolegi Piotrka Rospęka członkowie Związku Zawodowego Kolejarzy Śląskich zorganizowali zrzutkę na zakup paczek dla tych odosobnionych ludzi, którym do życia nie potrzeba zbyt wiele i którzy choć przez chwilę poczują się niezapomniani. Do akcji przyłączyli się także nasi członkowie z PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach, którzy dostarczyli paczki ze słodyczami. Takimi drobnymi prezentami obdarowaliśmy pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej ZACISZE w Katowicach. Te prezenty sprawiły im dużą radość i pozwoliły utwierdzić, że nie są osobami samotnymi i zapomnianymi przez społeczeństwo, o czym przekonywała nas koordynatorka akcji Danuta Skalska. Szkoda tylko, że ze względu na obostrzenia, nie mogliśmy pokolędować przy choince z pensjonariuszami, którym jedynie pomachaliśmy zza okna.

Dziękuję za każdy gest i za to, że pomimo wielu problemów, z którymi przyszło nam się zmierzyć w tym trudnym okresie, przekonaliśmy się, że zawsze można liczyć na Wasze gorące serca i bezinteresowną pomoc dla potrzebujących.

Paczki można przesyłać na bezpośredni adres DPS-u:
Dom Pomocy Społecznej „Zacisze”
ul. Traktorzystów 42, 40-695 Katowice
z dopiskiem – Koordynator akcji Danuta Skalska