Kolejne pociągi do odwołania.

przez admin

Związkowcy! Kolejarze! Pasażerowie!

Informuję, że dotarła do nas bulwersująca wiadomość – od 1 stycznia 2009 Śląski Urząd Marszałkowski planuje odwołać 58 pociągów, a 52 pociągi mają kursować tylko w dni robocze. Nowy rozkład jazdy obowiązujący od 14.12.2008 został  zmniejszony o 28 pociągów. Już dzisiaj jest wielki problem z dojazdem do pracy i szkół na linii Kozłów – Katowice.

Apeluję do Pana Marszałka woj. śląskiego o wycofanie się z planowanych zmian. Jakie jest uzasadnienie likwidacji kolejnych połączeń ? Dlaczego po dwóch tygodniach obowiązującego rozkładu jazdy wprowadza się kolejne tak drastyczne ograniczenia? Nie spodziewaliśmy się takiego początku współpracy w ramach usamorządowionych przewozów regionalnych.

Drodzy Kolejarze! Pasażerowie! proszę o wsparcie naszych działań, tak abyście mogli w nowym roku dalej dojeżdżać pociągami do pracy, szkół, domów, a obsługujący przewozy pracownicy nie stracili pracy. Planowane ograniczenia to ponad 10% aktualnych zadań Zakładu Śląskich Przewozów Regionalnych – to zagrożenie utraty pracy dla około 300 pracowników. Nie możemy do tego dopuścić. Nigdy kolejarskie związki nie zaakceptują tak drastycznych ograniczeń.

Panie Marszałku, prosimy o rozsądek i oczekujemy na konkretne rozmowy. 

http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=1890

Przewodniczący Zarządu Głównego ZZKŚL.

Załączniki:

pobierz

pobierz