Federacja ZZP PKP ogłosiła pogotowie strajkowe w spółce „Przewozy Regionalne”

przez admin

Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP ogłosiła pogotowie strajkowe w Przewozach Regionalnych Sp. z.o.o. . Związkowcy domagają się od rządu podjęcia natychmiastowych działań, które pozwolą uratować spółkę – największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce.

Oczekujemy rozmów – „czas rozmów już minął, nadszedł czas działania”. – Podczas okrągłego stołu kolejowego w 2010 r. mieliśmy wypracować docelowy model dla Przewozów Regionalnych. Nic z tego nie wyszło. Dlatego oczekujemy konkretów i pilnego rozpoczęcia prac zespołów problemowych zapowiedzianych przez minister Bieńkowską – zapowiada Stanisław Stolorz.

„Kolejne zaniechania i brak działań doprowadzą do zaostrzenia stanowiska Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP” – ostrzegają w swoim stanowisku związkowcy. Co to oznacza? Możliwe, że brak działań ze strony rządzących doprowadzi nawet do strajku.

http://fzzk.pl/index.php/strona-gs-mainmenu-1/artykuly/item/329-federacja-zzp-pkp-oglasza-pogotowie-strajkowe-w-spolce-przewozy-regionalne