200 tys. osób na sobotniej manifestacji związkowej !!!

przez admin

Ogromna manifestacja z udziałem 200 tysięcy osób zakończyła w sobotę czterodniowe Dni Protestu. Najpierw w kierunku skrzyżowania Alej Jerozolimskich i Nowego Światu (ronda de Gaulle’a) ,z pięciu miejsc w centrum stolicy ruszyły pochody poszczególnych organizacji związkowych.

Członkowie Federacji ZZP PKP ( wśród nich liczna grupa z ZZKŚl. ) wraz z Forum Związków Zawodowych maszerowali z okolic Stadionu Narodowego. Następnie związkowcy przeszli na Plac Zamkowy. Manifestacja zatrzymała się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie liderzy związkowi przekazali petycję, w której chcą, by prezydent Bronisław Komorowski włączył się w rozwiązanie konfliktu z rządem i podjął wysiłek na rzecz „odbudowania dialogu społecznego”. „Jako głowa państwa jest Pan najwyższym przedstawicielem Rzeczpospolitej Polskiej i Pańskim obowiązkiem jest czuwanie nad przestrzeganiem Konstytucji. Dlatego zwracamy się do Pana z apelem, by podjął Pan wysiłki na rzecz odbudowania dialogu społecznego wpisanego przecież w ustawę zasadniczą” – napisali związkowcy w petycji.

Po spotkaniu, które było częściowo zamknięte dla mediów, związkowcy poinformowali, że przedstawiciel Kancelarii Prezydenta zapewnił ich o gotowości Bronisława Komorowskiego do takich działań, aby dialog społeczny mógł ponownie zaistnieć.

Bardzo dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom z ZZKŚl. , z którymi miałem przyjemność uczestniczyć w tej historycznej manifestacji. Było to dla nas bardzo wielkie przeżycie i świadomość brania czynnego udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu .
                                    Dziękuję : Jan Lalik – przewodniczący ZG ZZKŚl.
Zdjęcia w zakładce – GALERIA !!!